top of page
Ceremonia Kakao + Szamańska Podróż do Łona
Budzimy Wewnętrzną Wiosnę
4.png

Dla
Kobiet

Łódź

26/03/2023

12:30 - 15:30

Lido Movement Studio

Zapraszamy na świętowanie Równonocy Wiosennej w głębokiej refleksji, w gronie wspaniałych kobiet.

W ofercie jest niedzielna, 3-godzinna przestrzeń poznania siebie, w której budzimy upragnione aspekty naszej natury. W tym celu użyjemy techniki oddechowe, medytacje, ceremonialne kakao oraz szamańską podróż w głąb siebie - do łona i serca, czyli po wewnętrzną moc i miłość.

 

Posłuży nam do tego Artemisia Vulgaris oraz ceremonialne kakao - mocny napój z pełnego nasiona kakaowca - tym razem będziemy pili kakao uprawiane i przygotowane przez małą, kobieca kooperatywę z Bali.

 

Tak przygotowane kakao pozytywnie wpływa na stan oraz pracę naszego serca, a to dzięki bogactwu antyoksydantów, wit C oraz witamin z grupy B, żelazo, cynk, potas oraz magnez. 

 

Co ważniejsze, kakao otwiera nasze serce energetycznie, co jest bardzo ważne, ponieważ szykujemy się na czułe i troskliwe spotkanie ze sobą. Nasza wiosenna ceremonia jest  zaproszeniem, do rozwoju, abyśmy mogli jesienią zebrać plon z którego będziemy usatysfakcjonowane.  

 

Co wziąć ze sobą: 

Wodę, notes, poduszkę, koc

 

Sugerowana cena: 160zł
 

Artemisia Vulgaris

Bylica pospolita

Oto przekrój wiedzy starej, ludowej:

 

Kalendarz uniwersalny jezuicki (1750) zaleca przeciwko wielkiej chorobie piwonię z bylicą, które to: ducha nieczystego z człowieka wyganiają.

 

Compendium medicum (1719) powiada, że wierzchołki bylicy roztarte z czosnkiem i przyłożone na pępek sprowadzają miesięczne czyszczenie.

Również w lekach domowych ziemiaństwa na Wołyniu ok. 1830 roku: bylica gotowana w winie i pita miesięczną chorobę zatrzymaną wywodzi.

Tenże rękopis zaleca na zaziębienie macicy naparzanie się bylicą w połączeniu z innymi ziołami, jak boże drzewko, szalej czy dziewanna.

(Ten obrządek powraca w postaci "Yoni Steaming")

 

Syreński (1613) zaznacza, że panie niepłodne czyni bylica płodne, a zarazem że płód czerstwy utrzymuje. Tenże Syreński podaje jednak także wiadomość sprzeczną z powyższą, a mianowicie że korzeń w ręku trzymany powoduje poronienie.

 

Spiczyński (1542) pisze, że dym z bylicy przegania diabła z domostwa. Również według  Syreńskiego (1613) w wigilię św. Jana w domach wieszana szataństwo z domu wypędza. Także według Marcina z Urzędowa (1595) rozwieszona w domu roślina oddala czary. Syreński wspomina, że bylica stosowana zewnętrznie i wewnętrznie odpędza wszelkie szkody pochodzące z czarów. Temu, na kogo rzucony został czar, można również pomóc, obwiązując bylicę wokół szyi. Synod klechów podgórskich (1607) oraz Chmielowski (1754) również wspominają o używaniu bylicy do wszelakich czarów.


 

DZIAŁANIE I ZASTOSOWANIE

 

Wyciągi z bylicy pospolitej działają żółciopędnie, rozkurczowo, moczopędnie, wzmacniająco, przeciwzapalnie, odkażająco, wykrztuśnie, trawiennie, pobudzają apetyt, regulują wypróżnienia, pobudzają krwawienie miesiączkowe, działają tonizująco na naczynia krwionośne.

 

Korzeń bylicy działa wzmacniająco, rozkurczowo, pobudza pracę żołądka i krwawienia miesiączkowe. Korzeń sproszkowany zapewnia znacznie lepszy skutek niż odwar, a w celach odżywczych, w kuracjach wzmacniających, jak przy blednicy, niedokrwistości stosujemy sproszkowany korzeń pół na pół ze sproszkowaną pokrzywą

 

Bylica to bardzo magiczna, silnie oczyszczająca i ochronna roślina. Przynosi sny, wzmacnia zdolności paranormalne, sprowadza prorocze wizje, pozwala uwierzyć we własne siły i zdolności. Posiada również zdolność rozbudzania namiętności.

 

Palona w kadzielnicy oczyszcza z negatywnych energii, wzmacnia intelekt, uspokaja i poprawia nastrój.

 

Dla żądnych więcej informacji:

 

„Ziołolecznictwo” Witold Poprzęcki, „Święte zioła poleskich znachorek” Alicja Chrzanowska, „Rośliny w wierzeniach i zwyczajach ludowych” Słownik Adama Fischera Monika Kujawska, Łukasz Łuczaj

Strony: http://www.rozanski.ch/fitoterapia1.htm https://magicznyzielnikdziewanny.com/2020/06/27/bylica-pospolita-artemisia-vulgaris/ 

Zapisy i informacje

Tel: 48889161018

PXL_20220831_144813057.jpg

O prowadzącej

Agnieszka Żebrowska - autorka i terapeutka - pracuje indywidualnie i z grupami od 11 lat. Studiowała psychologię transpersonalną; praktyki które wykorzystuje w swojej pracy z kobietami to między innymi: praca ze snami, dialog wewnętrzny (Głęboka Demokracja, praca z procesem) oraz pracę z ciałem. 

 

Studiowała również hipnozę (metoda RTT, Londyn), która jest bardzo skuteczna w komunikacji z podświadomością - wydobywaniu nierozwiązanych aspektów wczesnego dzieciństwa i naprawie starych schematów które nie służą na ścieżce dalszego rozwoju, ścieżce serca.

 

Ukończyła szkolenie Sound Healing w Szkocji, dzięki któremu wykorzystuje znajomość psychologi i fizyki dźwięku w pracy z grupami. Pielgrzymka z szamanami Ameryki Południowej zapoznała ją z ich pojmowaniem misterium życia - ich sposoby modlitwy, połączenia z planetą i galaktyką -  wiedza, którą z gracją wplata w ofertę spotkań i warsztatów.

“Terapia, praca z oddechem, dźwięk i podróże szamańskie były filarami mojego rozwoju. Były psycho-duchowymi narzędziami, które poprowadziły mnie w kierunku emocjonalnej i duchowej dojrzałości, integrując całe moje doświadczenie w spójny, radosny taniec życia.

 

Moja praca z łonem ma źródło w czasie, kiedy poczułam że duchowo stoję już na własnych nogach; że nie potrzebuję szamanów by kontaktować się z wyższą siłą. Był to okres czasu spędzonego w naturze, wsłuchiwania się w wiatr, patrzenia w słońce. Intuicyjnie, moja uwaga spoczęła na łonie. Były to powolne eksploracje, trwające kilka lat, aż do zajścia w ciążę, kiedy szept mojego łona nagle przeistoczył się w klarowny głos. Jednak prawdziwą inicjacją do łona był poród mojego synka - kiedy postanowiłam zrobić to sama, w zaufaniu do mojego ciała (bez położnej, birth keeper, doula lub innych pomocników), w domu. Zajęło mi to 2.5 dnia i było to przejście przez portal. Dalej eksploruję mapy yoni, a wszystko czego się uczę, dzielę się z osobami które spotykam na mojej ścieżce.”

Miejsce

Wólczańska 66, 90-516 Łódź

lido 1.jfif
bottom of page